+48 732 082 937 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Szczecińska 23-25 lok. 7, 80-392 Gdańsk Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Usuwanie kurzajek i brodawek Gdańsk cena 200 zł

  Nieinwazyjne usuwanie kurzajek pozwala na pozbycie się nieestetycznych kurzajek, bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Zarówno kurzajki, jak również brodawki są to zmiany skórne, dość widoczne i mało estetyczne. Zmaga się z nimi prawie 50% ludzi. Są one spowodowane wirusem brodawczaka, który wywołuje takie zmiany brodawkowate skóry.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Usuwanie kurzajek i brodawek Gdańsk

  Usuwanie kurzajek Gdańsk – zabieg bez ingerencji chirurga

  Usuwanie kurzajek i brodawek Gdańsk

  Dzisiejsza medycyna pozwoliła na rozpowszechnienie różnorodnych metod usuwania brodawek bez konieczności chirurgicznej ingerencji, która wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry. Kurzajki są nieestetyczne, widoczne i zwykle wstydliwe zmiany skórne. Prawie 50% ludzi zmaga się z ich występowaniem. Kurzajka jest wynikiem wniknięcia do organizmu wirusa brodawczaka ludzkiego. Ze względu na niekorzystną lokalizację brodawki mogą powodować dyskomfort oraz ból. Z tego względu zmiany, które narażone są na stałe otarcia, jak na przykład brodawki umiejscowione na stopach powinny być jak najszybciej usunięte. W wyniku nacisku brodawki rozwarstwiają się, tworząc zwarte masy. Warto je szybko usuwać zanim nabiorą większych rozmiarów. Istnieje możliwość, że po pewnym czasie same ustąpią, jednak osoby starsze oraz dzieci nie mają na tyle rozwiniętego układu immunologicznego, dlatego często dochodzi u nich do rozprzestrzeniania się kurzajek na inne okolice.

  Usuwanie brodawek Gdańsk – popularne metody

  Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wymrażanie kurzajek. Po zastosowaniu tego zabiegu brodawka samoistnie odpada. Efekt pojawia się już po pierwszym zabiegu, a co ważniejsze jest to nieinwazyjny sposób, który w bezpieczny sposób pomoże w powrocie do zdrowia. Istnieje również możliwość chirurgicznego usuwania brodawek. Powyższe metody nie są jednak w pełni skuteczne, ponieważ pozbywają się brodawki, ale nie samego wirusa HPV, który za nie odpowiada. W związku z tym kurzajki mogą nawracać, a wirus dalej będzie bytował w naszym ciele. Często zdarza się, że po wymrożeniu brodawki znikają, aby pojawić się w zupełnie innym miejscu.

  Laserowe usuwanie kurzajek – innowacyjne rozwiązanie

  W walce z kurzajkami doskonale sprawdzi się laser Co2. Jego właściwości pozwalają na wykonanie precyzyjnego i dokładnego zabiegu, który pozbędzie się niechcianej zmiany. Jest to jedyny sposób, który wraz z brodawką niszczy również całego wirusa HPV....

  Tradycyjne metody są inwazyjne oraz mogą spowodować różnego rodzaju infekcje, np. wniknięcie wirusa żółtaczki. Bezpieczeństwo metody laseroterapii niewątpliwie wpływa na jej główną zaletę. Jest to jedyny sposób na przeprowadzenie zabiegu bez przerywania ciągłości skóry. Również uszkodzeniu nie ulegają okoliczne tkanki, ponieważ działanie lasera jest wysoce dokładne. Przed każdym zabiegiem pacjentowi aplikuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg laserowego usuwania kurzajek nie wymaga specjalnych przygotowań, jedynie krótka konsultacja z lekarzem diagnostykiem. Laser frakcyjny po prostu odparowuje tkanki zajęte przez wirusa. Dużym udogodnieniem jest proces gojenia się rany, ponieważ na skórze pozostaje jedynie niewielki strupek, który w ciągu 14 dni odpada. Pacjenci nie muszą się ograniczać ani rezygnować z wielu form spędzania czasu. Co ważniejsze nie trzeba martwić się również o blizny, ponieważ właściwości lasera pozwalają wykonać zabieg bez ryzyka powstania wszelkich śladów.

  Elektrokoagulacja – usuwanie kurzajek poprzez wypalenie.

  Nasza klinika oferuje również wypalenie kurzajek, czyli elektrokoagulację. Jest to rzadziej spotykany zabieg, który można przeprowadzić nie w każdej klinice. Cały proces polega na ścięciu białka tkanek poprzez uszkodzenie na skutek wysokiej temperatury. Do zabiegu używane są specjalne elektrody. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe oraz specjalna maść salicylowa, która ułatwia i usprawnia wypalanie. Po zabiegu możemy zauważyć ból zasinienie skóry oraz odczuwać ból. Skutki uboczne dotykają najczęściej pacjentów, którzy poddają zabiegowi duże zmiany. Aby uniknąć wystąpienia blizn przerostowych zalecane jest zatem korzystanie z danego zabiegu przy niewielkich zmianach. Po elektrokoagulacji na skórze pozostają niewielkie strupki, które w ciągu kilku dni odpadają. Należy pamiętać, że nie każdy może skorzystać z danego zabiegu: kobiety w ciąży, cierpiący na cukrzycę, pacjenci z zaburzeniami krążenia oraz posiadające rozrusznik serca.

  Laserowe usuwanie kurzajek – kto nie powinien wykonywać zabiegu?

  Z zabiegu dyskwalifikuje:

  • Gorączka,
  • Stan zapalny w okolicy zabiegowego miejsca,
  • Ogólne złe samopoczucie,
  • Niezagojone rany w miejscu poddawanym zabiegowi,
  • Stan zapalny skóry w danym miejscu.

  Laserowe usuwanie brodawek Gdańsk – zalecenia po zabiegu

  • Konieczne jest systematyczne zmienianie opatrunku oraz dbanie o higienę i odkażanie rany.
  • Nie wolno namaczać oraz nagrzewać miejsca zabiegowego.
  • Strupek po kurzajce powinien zniknąć samoistnie w ciągu kilku dni.
  • Należy korzystać z jałowych opatrunków i obserwować zmianę.
  • W razie wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza.
  Laserowe usuwanie kurzajek i brodawek wyróżnia się szybkością oraz prostotą. Zabieg jest bezbolesny i w pełni skuteczny. Korzystamy z wysokiej jakości sprzętu, dzięki czemu możemy działać w pełni profesjonalnie. Gwarantujemy dla naszych klientów doskonałe ceny, które warte są każdego zabiegu ułatwiającego funkcjonowanie.

  Cennik

  Laserowe/chirurgiczne usuwanie kurzajek/brodawek Cena
  Wycięcie kurzajki/brodawki powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
  Wycięcie kurzajki/brodawki powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Wycięcie kurzajki/brodawki do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Wycięcie kurzajki/brodawki do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Wymrażanie kurzajek 200,00 zł
  Koagulacja kurzajki 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch kurzajek/brodawek – każda kolejna kurzajka/brodawka 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia kurzajki/brodawki

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. W jaki sposób można usunąć kurzajki? +
  Pacjenci mają do dyspozycji wymrażanie kurzajek, które cieszy się dużą popularnością. Elektrokoagulację oraz niezawodny i bezinwazyjny laser Co2.
  3. Czy usuwanie brodawek jest bolesne? +
  Aby zabiegi były pozbawione dolegliwości bólowych zawsze stosowane jest znieczulenie miejscowe.
  5. Czy usuwanie kurzajek powoduje blizny? +
  Duże znaczenie ma wielkość zmian oraz rodzaj zabiegu. Istnieje prawdopodobieństwo, że po chirurgicznym usuwaniu brodawek oraz elektrokoagulacji pozostanie niewielka blizna. Laserowe usuwanie kurzajek z kolei nie powoduje śladów.
  7. Jak długo trwa usuwanie kurzajek? +
  Czas zabiegu różni się w zależności od rodzaju. Laseroterapia jest najkrótsza i trwa chwilę. Elektrokoagulacja zajmuje ok. 15 minut, z kolei chirurgiczne usuwanie zajmuje ok. 30 minut.
  9. Czy warto usuwać kurzajki? +
  Usuwanie kurzajek pozwala nam pozbyć się dyskomfortu oraz niekiedy bólu. Zabieg wpływa na estetykę, a co ważniejsze nie musimy bać się samozakażenia.
  2. Jak długo trwa gojenie się rany? +
  Po chirurgicznym usuwaniu kurzajek musimy zachować największą ostrożność ze względu na szwy. Po laseroterapii możemy od razu wrócić do życia codziennego. Elektrokoagulacja powoduje strupki, które znikają w ciągu trzech dni.
  4. Czy kurzajki usuwane są trwale? +
  Ważne jest, aby kontrolować gojenie się rany i obserwować, czy zmiany się nie roznoszą. Elektrokoagulacja oraz laserowe usuwanie kurzajek są wysoce skuteczne, dzięki czemu brodawki zwykle nie powracają. Laserowe usuwanie kurzajek wyparowuje również wirusa HPV, który znika na stałe z naszego organizmu.
  6. Czy każdy może przyjść na usuwanie brodawek? +
  Każdy zabieg niesie ze sobą jakieś przeciwskazania. Na elektrokoagulację nie mogą się zgłaszać osoby w ciąży, z rozrusznikiem serca, cukrzycą lub problemami z krążeniem. W przypadku laseroterapii zastrzeżenia są podobne, z tym, że osoby z rozrusznikiem mogą poddać się zabiegowi.
  8. Ile kosztuje laserowe usuwanie kurzajek? +
  Cena w naszej klinice wynosi 200 złotych.