+48 732 082 937 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Pniewskiego 3A, 80-246 Gdańsk Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Obrzezanie operacja stulejki Gdańsk cena 1200 zł

    Obrzezanie jest zabiegiem, w którym chirurg poszerza ujście otworu napletka. Nieleczona stulejka z czasem objawia się trudnościami w oddawaniu moczu, przez co rozwijają się infekcje, którym towarzyszy ból i pieczenie, moczenie nocne czy bolesna erekcja.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Obrzezanie - Operacja stulejki Gdańsk

    Operacja stulejki – jak podejść do zabiegu?

    Przede wszystkim należy zgłosić się do specjalisty chirurga, który zdiagnozuje problem i podpowie jak dalej postępować. Niekiedy pomoże jedynie zwężenie napletka, a innym razem będzie konieczne obrzezanie bądź całkowite usunięcie. Wywiad lekarski oraz obserwacja są fundamentalne w decyzji o podjęciu się zabiegu. Podczas konsultacji będziemy mogli zadać nurtujące pytania oraz dowiemy się szczegółów na temat samej procedury. Chirurg omówi proces rekonwalescencji oraz skutki uboczne, które możemy zaobserwować po zabiegu.

    Podjęcie się leczenia jest konieczne ze względu na skutki uboczne, które wywołuje stulejka. Nieleczona może wywoływać dyskomfort w zakresie oddawania moczu, współżycia seksualnego oraz zadbaniu o odpowiednią higienę osobistą.

    Usuwanie stulejki – przygotowania do zabiegu.

    Lekarz, u którego będziemy konsultowali nasz problem podpowie dokładnie jak przygotować się do zabiegu oraz o co zadbać. Przed operacją konieczne jest pozbycie się owłosienia z miejsca poddawanego zabiegowi. Aby podejść od operacji stulejki należy również zadbać o wyleczenie wszystkich stanów zapalnych, ponieważ występowanie gorączki w dniu zabiegu wyklucza możliwość przeprowadzenia operacji. Zanim lekarz podejmie się działania będzie musiał poznać wszystkie leki przyjmowane przez danego pacjenta na stałe. Wizyta wstępna pozwala także określić, czy konieczne będzie powtórzenie zabiegu, ponieważ niekiedy zachodzi taka potrzeba....

    Po usunięciu stulejki pacjenci odczuwają ulgę w związku z dolegliwościami bólowymi. Ponadto możliwe jest większe zadbanie o higienę oraz uprawianie stosunków seksualnych. Podczas zabiegu chirurg może korzystać z różnorodnych narzędzi: skalpela, noża elektrycznego oraz lasera. Wszystko zależy od tego, w jakim stadium jest stulejka. Znaczenie ma także wybór, jaki dokona pacjent. Metoda laserowa jest coraz bardziej rozpowszechniana ze względu na bezinwazyjny charakter. Pacjenci cenią sobie pełne bezpieczeństwo.

    Operacja stulejki polega na podłużnym nacięciu prącia wzdłuż osi prącia. Może to być jedno bądź kilka nacięć. W ten sposób poszerzany jest napletek. Po zabiegu pozostają szwy, o które przez pewien czas należy dbać. Po ich zdjęciu pacjent wraca do codzienności. Jeżeli wystąpią reakcje niepożądane, takie jak krwawienie lub opuchlizna podczas gojenia się rany, zalecamy wizytę u specjalisty.

    W przypadku obrzezania zabieg w pewnym stopniu jest bardziej skomplikowany, ponieważ polega on na całkowitym usunięciu napletka. Po zabiegu może być odczuwany dyskomfort, lekki ból oraz pieczenie skóry.

    Usuwanie stulejki – o czym pamiętać po zabiegu?

    Sam zabieg trwa około godziny. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe bądź w razie konieczności, gdy zabieg jest bardziej skomplikowany znieczulenie ogólne. Po zabiegu ważne jest, aby zadbać o prawidłowe gojenie się rany. W tym celu należy bezwzględnie trzymać się wszystkich zaleceń lekarza. Pacjenci powinni unikać przeciążania od razu po zabiegu, a także prowadzenia pojazdów mechanicznych, ze względu na działające znieczulenie. Po operacji ból jest naturalną sprawą. Opatrunek oraz rana nie powinny być nadmiernie moczone oraz regularnie zmieniane i odkażane. Przez 4 dni po zabiegu nie powinno się przyjmować salicylanów i alkoholu. Pracy fizycznej powinno się natomiast unikać przez następne dwa tygodnie. Do momentu, gdy lekarz nie zdejmie opatrunku trzeba zachować wstrzemięźliwość seksualną. Po tygodniu lekarz będzie chciał obejrzeć proces gojenia się rany, a następna wizyta z kolei będzie momentem zdjęcia szwów.

    Usuwanie stulejki – kiedy nie można zdecydować się na zabieg?

    Istnieje kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają podejście do zabiegu.

    • Toczące się infekcje,
    • Niewydolność krążeniowo – oddechowa,
    • Schorzenia wątroby,
    • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
    • Choroby nowotworowe, radioterapia i chemioterapia.

    Zabieg usunięcia stulejki – rekonwalescencja.

    Proces dochodzenia do siebie i pełnego zdrowia zamyka się w 4 tygodniach. W tym czasie możliwe jest odczuwanie bólu, którego można w łatwy sposób się pozbyć – lekami przeciwbólowymi przepisanymi przez lekarza prowadzącego. Stosując się do najważniejszych zasad rekonwalescencja będzie przebiegała prawidłowo. Przede wszystkim pacjenci muszą unikać przez pewien czas współżycia i masturbacji, dźwigania oraz wysiłku fizycznego. Ważne jest, aby pacjenci nie korzystali z sauny oraz basenu do 4 tygodni.

    Obrzezanie umożliwia znaczącą poprawę współżycia seksualnego mężczyzn, którzy cierpią z powodu stulejki. W naszej klinice pacjenci mogą liczyć na komfort oraz pełen profesjonalizm. Posiadamy wykwalifikowanych lekarzy oraz innowacyjny sprzęt, wyróżniający się najwyższą jakością. Oferujemy również atrakcyjne ceny, które nie są równe z ulgą, którą uzyskują nasi pacjenci.

    Cennik

    Operacja stulejki Cena
    Obrzezanie - usuwanie stulejki 1200,00 zł
    Konsultacja lekarska 100,00 zł

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Komu zalecany jest zabieg? +
    Obrzezanie jest szczególnie polecane mężczyznom, którzy cierpią z powodu nadmiaru napletka, co prowadzi u nich do zaburzeń przyjemności ze współżycia seksualnego. Ponadto zabieg stosowany jest również w przypadku nawracających infekcji intymnych lub trudności z oddawaniem moczu.
    3. Jakie objawy daje stulejka? +
    Mężczyzna posiadający stulejkę posiada: infekcje układu moczowego, nawracające infekcje prącia, trudności bądź niemożność odprowadzenia napletka oraz ból podczas stosunku.
    5. Czym grozi nieleczenie stulejki? +
    Bagatelizowanie problemu i nie podjęcie się leczenia może skutkować: niepłodnością, zakażeniami i infekcjami partnerki seksualnej, chorobami wenerycznymi, zmianami onkologicznymi prącia i zmianami zastoinowymi w wyższych piętrach układu moczowego.
    7. Jak się przygotować przed zabiegiem? +
    Do udanego zabiegu potrzeba: oceny ryzyka operacyjnego przez lekarza, wyleczenie aktualnych chorób lub infekcji ogólnoustrojowych, szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Przed zabiegiem pacjent nie powinien jeść i pić przez 6 godzin, dokładnie umyć miejsce zabiegowe oraz usunąć owłosienie.
    9. Jak wygląda operacja? +
    Obrzezanie to okrężne odcięcie zwężonej skóry na napletku oraz zaszycie osłonek prącia. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Po operacji wymagana jest kontrola lekarza. Szwy ściągane są w zależności od procesu gojenia się, najczęściej jest to 7 dni.
    11. Ile kosztuje usunięcie stulejki? +
    Zabieg w naszej klinice kosztuje 1200 złotych.
    2. Czy zachodzi konieczność hospitalizacji po zabiegu? +
    Nie. Zwykle nie ma takiej potrzeby, a pacjent od razu może wrócić do domu.
    4. Jakie mogą wystąpić powikłania? +
    Najczęstsze powikłania to: nieprawidłowe gojenie się rany na skutek kontaktu z moczem lub obcierana przez bieliznę, rozerwanie się szwów, rozwój stanu zapalnego (w przypadku niedostosowania się do zaleceń), krwawienie miejscowe oraz uszkodzenie żołędzi prącia.
    6. O czym pamiętać po zabiegu? +
    Na dwa tygodnie zrezygnować z wysiłku fizycznego, a przez 6 z kontaktu seksualnego. Gdy pojawią się niepokojące dolegliwości w postaci gorączki, zaczerwienienia skóry prącia, obrzęku i widocznej treść ropnej należy zgłosić się do lekarza.
    8. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
    Brak zgody pacjenta, chowające prącie oraz spodziectwo.
    10. Jakie są korzyści zabiegu usuwania stulejki? +
    Trwały efekt, poprawa jakości współżycia, usunięcie przykrych dolegliwości, bezpieczeństwo zabiegu, profilaktyka różnych schorzeń oraz korzyści estetyczne.