+48 732 082 937 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Szczecińska 23-25 lok. 7, 80-392 Gdańsk Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Gdańsk cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest jedną z najskuteczniejszych metod korekcji tego problemu estetycznego. Celem zabiegu jest wygładzenie struktury i powierzchni skóry oraz zwiększenie jej napięcia.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Gdańsk

  Trądzik młodzieńczy – jak zwalczyć?

  Trądzik jest problemem nie tylko osób w okresie dorastania. Osoby w wieku dojrzałym borykają się z kolei z trądzikiem różowatym. Bardzo często wynikiem trądziku są blizny. Blizny skórne mogą przyjmować różne kształty i głębokości. Ich usuwanie wymaga długiego procesu. Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala na szybsze rozprawienie się z problemem. Dzięki właściwościom lasera skóra staje się napięta i wygładzona. Blizny pojawiają się w różnych miejscach – na twarzy, dekolcie, plecach oraz szyi.

  Blizny potrądzikowe są powodem dyskomfortu i zaniżonej pewności siebie. Poza tym stanowią dużą barierę estetyczną.

  Zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych

  Laserowe usuwania zmian skórnych nadaje się do walki z różnego rodzaju niedoskonałościami. Rozstępy i blizny nie muszą stanowić problemu. Zakwalifikowanie do zabiegu wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem specjalistą. Podczas wizyty pacjent ma szansę zadać nurtujące pytania oraz dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda przebieg zabiegu. Lekarz ma za zadanie uwzględnić wszystkie przeciwskazania, aby całość przebiegła bezpiecznie.

  Do przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu zalicza się:

  • Świeża opalenizna,
  • Stosowanie wszelkich preparatów o działaniu fotouczulającym, antybiotyków, sterydów, steroidów, izotretoniny, antydepresantów i środków ziołowych,
  • Stosowanie antybiotyków, preparatów fotouczulających, sterydów, steroidów, izotretoniny, antydepresantów i środków ziołowych,
  • Okres laktacji i karmienia piersią,
  • Aktywne infekcje,
  • Choroby skóry,
  • Choroby onkologiczne,
  • Zwiększone ryzyko powstawania blizn przerostowych i bliznowców.

  Proces gojenia po laserowym usuwaniu blizn potrądzikowych

  Zabiegi z użyciem lasera powodują podrażnienia, które goją się w okresie do 30 dni. Dokładny czas jest zależny od indywidualnych predyspozycji. Po zabiegu warto załatwić sobie 3 dni wolne, aby największy dyskomfort minął. Skóra może przybierać czerwony odcień, a pacjent może odczuwać świąd i obrzęk. Z tego powodu na początku warto zrezygnować z silnych kosmetyków, które mają w składzie alkohol. Nie zalecane jest także tarcie twarzy i korzystanie z gąbek oraz ręczników. Lekarz po zabiegu przepisuje zalecane kosmetyki, które pomogą nawilżyć i natłuścić skórę. Ponadto po zabiegu należy korzystać bezwzględnie z kremów z filtrem, minimum SPF 50.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – co daje zabieg?

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest wysoce skutecznym rozwiązaniem, które w bezbolesny sposób pozbywa się nieestetycznych blizn. Przebieg jest bezinwazyjny, a skutki uboczne znikają samoistnie w ciągu kilku dni. Światło emitowane przez laser pozwala poprawia wygląd skóry oraz odbudowuje powstałe ubytki w postaci blizn. Dzięki pobudzeniu włókien kolagenowych skóra zostaje odżywiona i zregenerowana. Za pomocą laseroterapii jest możliwość usunięcia 30% tkanki łącznej, stanowiącej budulec blizny. Podczas procesu odbudowy i stymulacji włókien skóra odzyskuje dawny, zdrowy wygląd.

  Zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych

  Wiązka lasera dostaje się do warstw skóry właściwej tworząc mikrouszkodzenia. Lekarz w sposób kontrolowany powoduje poparzenia. Pacjenci nie doświadczają bólu, jedynie dyskomfortu oraz ciepła. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje maść znieczulającą oraz chłodny nawiew nakierowany na skórę. Uszkadzane w wyniku ciepła komórki napędzane są do szybszej regeneracji. Skóra wygląda młodziej oraz zdrowiej. Co ważniejsze, laser powoduje pobudzenie melanocytów, dzięki czemu blizny dopasowują się kolorem do reszty skóry. W ten sposób zostaje zmniejszona ich widoczność.

  Zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych musi być przeprowadzone przez wykfalifikowanego lekarza, który swoim doświadczeniem oraz wiedzą potrafi umiejętnie przeprowadzić zabieg. Dzięki specjaliście zabieg gwarantuje doskonałe efekty.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – koszt

  Cena wymaga indywidualnej rozmowy z pacjentem. Lekarz podczas konsultacji określa wymagania klienta oraz dopasowuje ilość i parametry lasera, aby zabieg okazał się najskuteczniejszy. Cena zależna jest od wielkości zmian oraz obszaru na ciele, jaki zajmuje. Niektóre zmiany wymagają powtórzenia zabiegu. O tym jednak pacjent dowiaduje się podczas pierwszej wizyty.

  Jak zadbać o skórę po laserowym usuwaniu blizn potrądzikowych?

  Zabiegi z zakresu laseroterapii powodują naturalne skutki uboczne. Przez trzy godziny po zakończeniu zabiegu pacjenci mogą doświadczać dolegliwości bólowych, przypominających poparzenia. Skóra może być zaczerwieniona, podrażniona, obrzęknięta z rumieniem. Podczas tego okresu należy szczególnie zadbać o skórę.

  • Stosować ochronę przeciwsłoneczną,
  • Nie korzystać z zabiegów złuszczających oraz peelingów,
  • Stosować jedynie delikatne środki myjące,
  • Zwiększyć poziom pielęgnacji i higieny, stosując dobre jakościowo produkty.

  Powikłania po laserowym usuwaniu blizn potrądzikowych

  W rzadkich sytuacjach po zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych może dojść do zakażenia bakteryjnego. Aby uniknąć tego typu problemów należy zadbać o czystość powierzchni, które dotyka nasza skóra. Warto jest zmienić pościel, ręcznik, a także częściej myć ręce i w miarę możliwości nie dotykać miejsca zabiegowego.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – powtarzanie zabiegu

  Pierwsze efekty dostrzegane są dwa tygodnie po zabiegu. Po około 60 dniach blizny są znacznie spłycone.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych pozwala zredukować widoczność blizn oraz poprawia wygląd i koloryt skóry. Nie czekaj, już dziś skorzystaj z atrakcyjnej cenowo oferty profesjonalnego zabiegu.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Cena
  Blizny potrądzikowe na plecach - usuwanie laserem od 350,00 zł
  Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem od 550,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Kiedy zauważę efekty zabiegu? +
  Rezultaty są dostrzegalne od razu po zabiegu. Wpływ ma rodzaj, wiek, miejsce oraz wielkość usuwanej blizny. Niektóre blizny dla lepszego efektu wymagają powtórzenia zabiegu.
  3. Jak wygląda zabieg? +
  Lekarz uszkadza termicznie tkanki na skórze, gdzie znajduje się blizna. Miejsce zabiegu jest znieczulane za pomocą maści. Efektem laseroterapii jest złuszczanie oraz produkcja kolagenu.
  5. Jak długo trwa zabieg? +
  W zależności od rodzaju blizny zabieg trwa od 15 do 60 minut.
  7. O czym pamiętać przed zabiegiem? +
  Przed zabiegiem skórę należy oczyścić i pozbawić makijażu oraz soczewek kontaktowych.
  9. Jak skóra reaguje na zabieg? +
  Efektem laseroterapii jest zaczerwienienie i obrzęk, które znikają w ciągu kilku dni. W późniejszym etapie naskórek zaczyna się łuszczyć.
  2. Jak długo trwa rekonwalescencja? +
  W ciągu 2 do 3 dni pacjent wraca do codzienności. Natomiast rumień po zabiegu znika w ciągu kilku godzin.
  4. Czy zabieg jest skuteczny? +
  Tak. Laseroterapia wykazuje się dużą skutecznością i satysfakcjonującymi efektami. Blizny stają się mniej widoczne, a skóra jest odmłodzona, rozjaśniona, zdrowsza, gładsza i jędrniejsza.
  6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  Ciąża, nieleczona cukrzyca, epilepsja, rozrusznik serca, implanty, zaburzenia krzepnięcia krwi, świeża opalenizna, infekcja skóry, stosowanie leków na krzepnięcie krwi, przyjmowanie sterydów, używanie kremów z retinodiem, przyjmowanie leków fotouczulających, spożywanie alkoholu przez 24 godziny przed zabiegiem i zastosowanie peelingu na 10 dni przed zabiegiem.
  8. Czy zabieg jest bezpieczny? +
  Laser nie powoduje uszkodzenia zdrowej tkanki. Jest bezinwazyjny i umożliwia wysoki komfort podczas przeprowadzanego zabiegu. Przebieg jest bezinwazyjny i nie powoduje poważnych problemów, jeśli pacjent stosuje się do zaleceń.
  10. Ile kosztuje zabieg? +
  W naszej klinice zabieg kosztuje 350 złotych.