+48 732 082 937 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Pniewskiego 3A, 80-246 Gdańsk Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe leczenie nadpotliowści Gdańsk cena 3000zł

    Laserowe leczenie nadpotliwości to przełomowa metoda w zwalczaniu wstydliwego problemu jakim jest nadpotliwość pach oraz nadpotliwość dłoni. Rezultaty leczenia odczuwalne są już zwykle po pierwszym zabiegu

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe leczenie nadpotliwości Gdańsk

    Laserowe leczenie nadpotliwości – pomoc w problemach z nadmiernym potem.

    Nadpotliwość, czyli hiperhydroza polega na nadmiernej aktywności gruczołów potowych. Schorzenie powoduje duży dyskomfort oraz wstyd podczas zwykłych kontaktów z ludźmi. Osoby cierpiące na Nadpotliwość zmagają się z ciągle wilgotnymi dłońmi, stopami, plamami na ubraniach – w pobliżu pach, pleców lub biustu. Najczęściej zgłaszanym problemem jest nadmierna potliwość pod pachami. Z chorobą można walczyć na wiele sposobów. Niektórzy stosują środki na bazie botulinowej toksyny, odpowiadającej za blokadę potu. My natomiast polecamy najnowocześniejsze rozwiązanie w postaci laseroterapii pozbywającej się nadmiernie aktywnych gruczołów.

    Co jest odpowiedzialne za pojawienie się nadpotliwości?

    Zanim zostanie podjęta jakakolwiek decyzja o leczeniu należy zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże zakwalifikować do danego zabiegu z uwzględnieniem wszystkich przeciwskazań. Za chorobę mogą odpowiadać choroby ogólnoustrojowe, przewlekłe zakażenia, guzy, choroby autoimmunologiczne, neurologiczne, metaboliczne, hormonalne, uszkodzenia nerwów bądź jako wynik stosowania pewnych leków, np. choliniergicznych.

    Najczęściej jednak Nadpotliwość wynika z pierwotnej formy, bez uwarunkowaniach w postaci chorób. Badania pokazują, że w nadpotliwości aktywność elektryczna nerwów biorących udział w wydzielaniu potu jest aż 100 krotnie wyższa niż normalnie.

    Laserowe leczenie nadpotliwości – czym jest schorzenie związane z potem

    Aby lekarz postawił odpowiednią diagnozę musi przyjrzeć się bliżej danemu problemowi. Przede wszystkim konieczne jest rozpoznanie problemu, jego nasilenie oraz przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu. W razie konieczności pacjent musi przejść dodatkowe badania. Często przeprowadzany jest test Minora polegający na posmarowaniu miejsca, które sprawia problem jodyną, po czym zasypuje się to skrobią ziemniaczaną. Wystarczy, żeby dane miejsce zmieniło barwę na ciemniejszą.

    Laserowe leczenie nadpotliwości – korzyści z zabiegu

    Laseroterapia stosowana jest w leczeniu coraz większej ilości schorzeń. W większości przypadków jeden zabieg jest zupełnie wystarczający. Potwierdza to aż 95% zadowolonych klientów. Ogromną zaletą laserowego leczenia nadpotliwości jest bezpieczeństwo oraz brak skutków ubocznych. Inne formy leczenia nadpotliwości powodują często zmianę w intensyfikacji potliwości na innych częściach ciała bądź zmiana stopnia owłosienia w leczonym obszarze. Laseroterapia nie powoduje żadnych niechcianych zmian, poza oczywiście brakiem problemu z potem w wybranej okolicy. Po zabiegu przez kilka dni może towarzyszyć obrzęk, który znika samoistnie i jest normalną reakcją na zabieg laseroterapii. Niektórzy pacjenci zwracają uwagę na zmniejszone czucie w okolicy zabiegowej.

    Laserowe leczenie nadpotliwości – rezultaty

    Rezultaty są niesamowite oraz przede wszystkim potwierdzone badaniami. Wysoka skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami. Opublikowane w czasopiśmie z 2008 roku „Journal of Dermatologic Surgery” badania wskazują na zadowalające efekty aż 80% pacjentów.

    Jak wygląda zabieg laserowego leczenia nadpotliwości?

    Początek leczenia musi opierać się o szczegółową konsultację z lekarzem. Czasem wystarczy wywiad medyczny, innym razem obejmuje to również test Mirona. Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu można bezpiecznie przejść do działania. W pierwszej kolejności podawane jest znieczulenie miejscowe. Lekarz odpowiednio ustawia parametry lasera, indywidualnie do danego problemu pacjenta. Gruczoły potowe umiejscowione w dole pachowym są poddawane działaniu wiązki lasera. Uwalniana energia niszczy gruczoły, które w późniejszym etapie zostają odessane. Zabieg najczęściej zajmuje od 40 do 60 minut.

    Zalety laserowego leczenia nadpotliwości

    Już po jednym zabiegu pacjenci odczuwają upragnioną ulgę. Zlikwidowanie problemu szacowane jest na 90 do 95%. Najważniejszą zaletą jest to, że gruczoły usunięte są trwale, dzięki czemu mamy pewność, że problem nie powróci. Około 80% pacjentów nie wymaga powtórzenia zabiegu. Ci w zaawansowanym stadium choroby stanowią nieliczną grupę, która będzie potrzebowała powtórnego zabiegu. Laseroterapia jest niewątpliwie jedną z najbezpieczniejszych oraz najskuteczniejszych rozwiązań. Każda osoba ma indywidualne predyspozycje, więc zabieg na każdego może zadziałać inaczej. Wpływ na efektywność zabiegu mogą mieć: wiek, stan zdrowia, poziom aktywności fizycznej, dieta, tryb życia i pracy, a także stosowanie się do zaleceń lekarza, które obowiązują po zabiegu.

    Laserowe leczenie nadpotliwości – co wyklucza z możliwości skorzystania z zabiegu?

    • Cukrzyca,
    • Używanie leków fotouczulających,
    • kardiologicznych – wpływających na krzepliwość krwi, sterydów, produktów z witaminą A i jej pochodnymi,
    • Rozrusznik serca,
    • Infekcje,
    • Problemy hormonalne,
    • Problemy z krzepliwością krwi,
    • Epilepsja,
    • Nowotwory,
    • Zmiany skórne – bielactwo lub łuszczyca,
    • Zaburzenia w przewodnictwie mięśniowo – nerwowym.

    Cennik

    Laserowe leczenie nadpotliwości Cena
    Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 3000,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Jak się objawia nadmierna potliwość? +
    Nadmierna potliwość dotyczy mokrych dłoni, stóp oraz nadmiernego potu, który przesiąka przez ubranie.
    3. Jak wygląda leczenie nadpotliwości laserem? +
    Lekarz przy pomocy lasera naświetla problematyczne miejsce. Powstała energia zwiększa temperaturę gruczołów. Dochodzi do przegrzania i trwałego uszkodzenia. Zabieg jest bezbolesny, a pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Laser działa bardzo precyzyjnie i dokładnie, dzięki czemu okoliczne tkanki pozostają w stanie nienaruszonym. W ten sposób laseroterapia osiąga maksimum bezpieczeństwa.
    5. Jak należy się przygotować do zabiegu? +
    Każdy pacjent zobowiązany jest do przejścia przez konsultację lekarską, na której omówione zostaną wszystkie szczegóły. Lekarz może wykonać test Minora dla potwierdzenia diagnozy.
    7. Jakie rezultaty przynosi zabieg? +
    Laserowe leczenie nadpotliwości pozwala na cieszenie się trwałymi efektami. Skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami. W razie konieczności pacjenci mogą ponownie skorzystać z zabiegu, aby efekty były w pełni zadowalające. Jest to rzadko spotykane, ponieważ już po pierwszym zabiegu uzyskuje się dobre rezultaty.
    2. Kto nie może skorzystać z laserowego leczenia nadpotliwości? +
    Osoby chorujące na cukrzycę, wątrobę, zaburzenia krzepliwość krwi, serce lub z problemami wydolności nerek.
    4. Czy nadmierna potliwość jest wynikiem poważnej choroby? +
    Nadmierna potliwość może, ale nie musi być spowodowana jakąś chorobą. W przypadku występowania innych dolegliwości: potliwość w nocy bez przyczyny, utrudnione funkcjonowanie spowodowane przez potliwość, nagła wzmożona potliwość, pot stanowi związek z problemami społecznymi i emocjonalnymi, asymetria potliwości, widoczność potu na całym ciele oraz towarzyszące potliwości zawroty głowy, nudności i ból w klatce piersiowej, należy zgłosić się do lekarza.
    6. Jak załagodzić nadpotliwość? +
    Pomocnicze w łagodzeniu objawów mogą okazać się: częstsza i dokładniejsza higiena ciała, stosowanie wkładek przeciwpotnych pod pachy, zakładanie luźnej i przewiewnej odzieży z naturalnych materiałów oraz zakładanie przewiewnego lub skórzanego obuwia.
    8. Ile kosztuje zabieg? +
    W naszej klinice zabieg kosztuje 3000 złotych.