+48 732 082 937 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Szczecińska 23-25 lok. 7, 80-392 Gdańsk Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn Gdańsk cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn pozwala na usuwanie blizn potrądzikowych, blizn po ospie oraz blizn powstałych po cesarskim cięciu. Usuwanie blizny odbywa się bezboleśnie, a nieestetycznie wyglądające blizny spowodowane urazami, poparzeniami, czy nawet trądzikiem nie muszą już szpecić.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn Gdańsk

  Laserowe usuwanie blizn – niezawodny sposób na niedoskonałości

  Blizny pojawiają się na skutek różnorodnych okoliczności. Najczęściej są wynikiem uszkodzeń skóry. Mogą się pojawić po operacji bądź na skutek nieprawidłowo gojącego się trądziku. Naruszona struktura skóry powoduje powstanie ubytku w naszym ciele. Osoby, które posiadają blizny tracą poczucie pewności siebie oraz odczuwają dyskomfort związany z występowaniem śladów na skórze. Istnieje także możliwość odczuwania traumy związanej z powstaniem danej blizny.

  Lokalizacja blizny może wpłynąć na funkcjonowanie danej części ciała, np. blizny w okolicy stawu skokowego, łokciowego lub barkowego mogą powodować trudności w jego ruchomości.

  Aby blizny nie były powodem naszych kompleksów potrzebne są najlepsze rozwiązania, które w szybkim czasie uwolnią nas od niedoskonałości. Stosowanie preparatów, które pozwalają na zmniejszenie widoczności blizn działają słabo i potrzeba bardzo dużo czasu, aby zauważyć jakiekolwiek efekty.

  Dlaczego warto skorzystać z laserowego usuwania blizn?

  Obecnie nie ma szybszych oraz lepszych rozwiązań, które pozwolą na szybkie pozbycie się problemu. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej znalazły zastosowanie również w przypadku blizn. Dzięki laseroterapii będzie możliwe zredukowanie widoczności śladów powstałych po trądziku, oparzeniach lub operacjach.

  Laseroterapia jest bezpieczna oraz szybka. Pacjenci nie musza martwić się o możliwość zakażenia, ponieważ cały proces jest zupełnie bezinwazyjny. Lekarze polecają tego typu rozwiązania, ze względu na wysoką skuteczność. Ponadto proces gojenia nie wyklucza z życia codziennego, co jedynie zachęca do wypróbowania.

  Laserowe usuwanie blizn – jak wygląda zabieg?

  Światło lasera odpowiada za powstawanie licznych mikrokolumn w skoagulowanej tkance skórnej. W ten sposób zachodzi możliwość nienaruszenia skóry poprzez jej nacinanie. Laser pobudza procesy regeneracyjne w miejscu występowania blizny. Uszkodzona tkanka ulega poprawie. ...

  Aby zabieg był przeprowadzony skutecznie potrzeba specjalistycznych, nowoczesnych sprzętów, które pozwalają na określenie parametrów działania lasera. Docieranie lasera do warstw skory właściwej pozwala na spłycenie blizn. Poza tym istnieje wiele innych korzyści, które zawdzięczane są laseroterapii: ujędrnienie, odmłodzenie, wygładzenie, zdrowszy wygląd, wyrównanie kolorytu i uelastycznienie. Laser jest niezwykle precyzyjnym i dokładnym narzędziem, dzięki czemu okoliczne tkanki pozostają w stanie nienaruszonym. Po zabiegu można od razu udać się do domu, ponieważ nie ma konieczności hospitalizacji pacjentów. Proces jest krótki i zajmuje jedynie kilkadziesiąt minut, w zależności od rozległości blizny. Aby podnieść komfort pacjentów stosowane są maści znieczulające. Zabieg nie jest określany jako bolesny.

  Efekty laseroterapii.

  Powodowane mikrouszkodzenia skóry prowadzą do ożywienia jej struktury. Zwiększenie regeneracji skutkuje namnażaniem się nowych komórek – białka i naczynek. Blizna zostaje się obkurczać oraz zmieniać swój wygląd – kolor i konsystencję. Jej wygląd zaczyna przypominać zdrową tkankę. Najlepsze efekty zachodzą po przeprowadzeniu serii zabiegów, o czym dokładnie decyduje lekarz prowadzący. Efekt końcowy zależny jest od rodzaju blizny oraz jej rozległości.

  Laserowe usuwanie blizn - o co zadbać przed zabiegiem?

  Zanim lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu musi przeprowadzić diagnozę oraz wywiad medyczny, aby wykluczyć wszystkie przeciwskazania. Specjalista określi częstotliwość zabiegów oraz parametry lasera.

  Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Mimo to warto zadbać o kilka ważnych kwestii. Skóra, na której będzie przeprowadzany zabieg powinna być dokładnie oczyszczona, pozbawiona wszelkich środków i kosmetyków. Pacjenci muszą pamiętać, że:

  • Przez miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z zabiegów złuszczających naskórek,
  • Miesiąc przed zabiegiem trzeba odstawić kosmetyki z zawartością kwasów,
  • Na miesiąc przed zabiegiem zrezygnować z opalania się,
  • Na dwa tygodnie przed zabiegiem zaprzestać stosowania leków fotouczulających.

  Przeciwskazania do laseroterapii

  Na wywiadzie pacjent musi wykazać się całkowitą szczerością wobec lekarza, ponieważ pozwala to zadbać o bezpieczeństwo. Istnieje kilka czynników, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu laserowego usuwania blizn.

  • Ciąża,
  • Bielactwo,
  • Łuszczyca,
  • Opalenizna,
  • Tendencja do powstawania bliznowców lub przebarwień,
  • Używanie samoopalacza,
  • Rozrusznik serca,
  • Leki wpływające na krzepliwość krwi,
  • Padaczka,
  • Nowotwór,
  • Aktywna infekcja,
  • Zażywanie środków fotouczulających,
  • Nadmiernie sucha skóra,
  • Podrażnienia skóry.

  Laserowe usuwanie blizn – powrót do zdrowia

  Pacjenci po zabiegu mogą odczuwać rozgrzanie skóry, pieczenie, szczypanie oraz kłucie. Z początku skóra może być zaczerwieniona oraz spuchnięta. W ciągu kilku dni objawy zmniejszają się do zera. Całkowita regeneracja zajmuje kilka tygodni, ze względu na proces łuszczenia się skóry. Aby podtrzymać efekty zabiegu po tym czasie zalecane jest jego powtórne wykonanie.

  Laserowe usuwanie blizn jest najlepszym, najbezpieczniejszym i niezawodnym sposobem na usuwanie blizn. Nasza klinika oferuje bezkonkurencyjne ceny, które zachęcają do wypróbowania efektów.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn Cena
  Laserowe usuwanie blizn od 350,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Co to są blizny? +
  Blizna powstaje w wyniku uszkodzenia skóry jako tkanka łączna. Są naturalną reakcją spowodowaną urazem, oparzeniem lub operacją. Nie są groźne, ale stanowią duży defekt kosmetyczny.
  3. Ile zabiegów laseroterapii należy przeprowadzić? +
  W zależności od rozległości i głębokości blizn. W większości przypadków są to od 4 do 6 zabiegów w odstępach czasowych. Już pierwszy zabieg daje efekty.
  5. Jak wygląda laserowe usuwanie blizn? +
  Skóra zostaje zabezpieczona maścią znieczulającą. Lekarz poddaje niechcianą zmianę działaniu wiązki lasera. Skóra schładzana jest chłodnym powietrzem, aby zwiększyć komfort pacjentów.
  7. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
  W zależności od rodzaju lasera, skóra wygląda różnie. Laser Co2 pozostawia najwięcej skutków ubocznych (ciemnienie miejsca zabiegowego, zaczerwienienie, obrzęk), ale daje najlepsze efekty. Laser nieablacyjny powoduje zaczerwienienie. Laser naczyniowy stosowany jest z kolei do blizn o czerwonym odcieniu.
  9. Ile kosztuje zabieg laseroterapii? +
  Zabieg w naszej klinice kosztuje od 350 złotych.
  2. W jakim okresie przeprowadzać laserowe usuwanie blizn? +
  Najlepszym momentem jest okres jesienno – zimowy, w którym promieniowanie słoneczne jest najmniejsze.
  4. Ile powinny wynosić odstępy między zabiegami? +
  Odstęp najczęściej wynosi miesiąc. Nieablacyjne lasery wymagają jednak dłuższej przerwy – 5 do 6 tygodni.
  6. Co wpływa na wygląd blizny? +
  Na wygląd wpływa: długość blizny, lokalizacja, kształt, położenie względem napięcia skóry, proces gojenia, czynniki genetyczne, wiek oraz pochodzenie etniczne.
  8. Jakie są blizny nieprawidłowe? +
  Zwykle blizny goją się samoistnie. Blizny nieprawidłowe są bardziej twarde, czerwone, zgrubiałe oraz wykraczają poza obszar i kształt rany. Mogą powodować problemy zdrowotne – przykurcze, swędzenie i drażliwość.