Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy pozwoli ci odzyskać piękną i zdrową skórę bez przebarwień i niedoskonałości. Już dzisiaj możesz pozbyć się niechcianych defektów na skórze w bezpieczny sposób.
Laserowe usuwanie przebarwień – jak w łatwy sposób, rozprawić się z niechcianymi przebarwieniami?
Większość z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przebarwień. To popularne zjawisko wzrasta wraz z wiekiem. Wśród kobiet po 30 roku życia problem obejmował aż 35% z nich. Z kolei po 50 roku życia jest to aż 90% kobiet. Nieleczone przebarwienia z każdym dniem ciemnieją powodując jeszcze większy defekt. Zalecane jest zatem usuwanie przebarwień, gdy tylko pojawią się na naszej skórze. Skóra, która już doświadczyła przebarwień, pod wpływem słońca będzie jeszcze bardziej na nie narażona. Im większy kontakt ze słońcem, tym podatność na przebarwienia rośnie. Najczęściej lokalizują się one w miejscach, gdzie ekspozycja na promienie jest największa. Wszystko jednak zależy od indywidualnych uwarunkowań każdego z nas, ponieważ niektórzy mogą bezkarnie opalać się na słońcu, bez obaw o przebarwienia. Tymczasem innym wystarczy chwilowy kontakt, który pobudzi działanie melaniny.
Przebarwienia powodują duży dyskomfort, ponieważ nie zawsze jest możliwe, aby zakryć je nawet starannym makijażem.
Na ten moment najskuteczniejszą metodą jest laserowe usuwanie przebarwień. Oczywiście nie należy zapominać o bardzo ważnej ochronie przeciwsłonecznej w postaci kremów z filtrem.
Laserowe usuwanie przebarwień – jak się pozbyć przebarwień?
Laserowe usuwanie przebarwień polega na procesie termolizy. Aby zabieg był najefektywniejszy lekarz musi ocenić zmianę i dobrać odpowiednie parametry lasera, ponieważ musi on oddziaływać na wybrane chromofory, nie niszcząc przy tym zdrowej tkanki. Działanie lasera można określić jako mikrouszkodzenie melanosomów, co prowadzi do oderwania ziaren melaniny. Właściwości lasera pozwalają również na zwiększenie produkcji kolagenu, który odpowiada za rozjaśnienie i wzmocnienie skóry.
Laserowe usuwanie przebarwień – o co zadbać przed zabiegiem?
Nie można wystawiać się na działanie promieni słonecznych, zakazane jest opalanie oraz przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony.
Należy stosować środki, które zalecił lekarz, mające na celu rozjaśnienie przebarwień.
Należy przeprowadzić miejscową próbę na skórze, aby zachować wszelkie środki ostrożności.
Laserowe usuwanie przebarwień – ważne zalecenia po zabiegu
Po zabiegu pacjenci muszą trzymać się kilku zasad:
Można stosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosując lód pamiętajmy, aby nie używać go bezpośrednio na skórę.
Nie pozbywać się samodzielnie strupów, które są normalną reakcją po zabiegu. Objawy ustępują w ciągu miesiąca.
Zdawać sobie sprawę, że przez 72 godziny od zabiegu może towarzyszyć uczucie przypominające poparzenie słoneczne.
Skóra do 3 dni może być opuchnięta i zaczerwieniona. W celu załagodzenia dolegliwości warto stosować chłodne kompresy (co godzinę na 15 minut przez kolejne 4 godziny).
Po laseroterapii warto unikać:
Nakładania środków regenerujących skórę, których nie zalecił lekarz,
Pływania w basenie,
Szorowania, podrażniania skóry, stosowania peelingów bądź środków z alkoholem w składzie,
Przebywanie w miejscach z wysoką temperaturą – sauny lub jacuzzi,
Nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne,
Zrezygnować z wysiłku fizycznego oraz czynności, które wywołują nadmierny pot,
Długich kąpieli oraz namaczania miejsca zabiegowego,
Obcisłych ubrań, które drażnią miejsce zabiegowe.
Laserowe usuwanie przebarwień – przeciwskazania
Laseroterapia jest w pełni bezpieczna, jednak jak każdy zabieg ingeruje w ciało ludzkie. Aby wszystko przebiegło pomyślnie oraz bezpiecznie pacjenci korzystają z konsultacji lekarskiej, na której odbywa się kwalifikacja do zabiegu. Istnieje bowiem kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu:...
Ciąża i okres laktacji,
Leczenie izotretynoiną,
Stosowanie leków fotouczulających,
Świeża opalenizna,
Nowotwór,
Choroby przewlekłe – padaczka, cukrzyca, łuszczyca, atopowe zapalenie
skóry, choroby autoimmunologiczne, fotodermatoza,
choroby zakaźne, również
opryszczka,
Problemy z krzepliwością krwi,
Przyjmowanie antykoagulantów,
Alergie, nadwrażliwości oraz zaburzenia układu immunologicznego,
Stany zapalne skóry,
Trudności w gojeniu się ran,
Ryzyko keloidów oraz bliznowców,
Infekcje różnego rodzaju,
Spożycie alkoholu,
Stosowanie kosmetyków z witaminą C, A i jej pochodnych.
Laserowe usuwanie przebarwień – skutki uboczne
Zabieg jest w pełni bezpieczny, ale jak wszystko inne może powodować reakcje niepożądane. Aby nie dopuścić do poniższych skutków należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza oraz szczególnie dbać o skórę.
Odbarwienia skóry,
Pokrzywka,
Wybroczyny,
Opryszczka,
Odbarwienia owłosienia.
Korzyści laserowego usuwania przebarwień.
Najskuteczniejsza i najwygodniejsza metoda usuwania przebarwień,
Nie ma konieczności hospitalizacji,
Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych spraw,
Laser jest ustawiany indywidualnie pod określone potrzeby klientów, dzięki czemu jest bezpieczny, skuteczny i precyzyjny.
Laserowe usuwanie przebarwień poprawia wygląd skóry oraz usuwa niechciane zmiany. Nasza klinika zapewnia profesjonalną opiekę specjalistów. Korzystając z naszych usług możesz liczyć na pomoc w zlikwidowaniu problemu oraz najlepsze ceny.
Przebarwienia to nierównomiernie rozmieszczone barwniki skóry. Mogą mieć związek z problemami hormonalnymi, genetyką, chorobami ustrojowymi, stosowanymi lekami oraz ekspozycją na promienie UV. Przebarwienia mogą być zlokalizowane na różnych głębokościach naskórka.
Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeżeli przebarwienie było długo na skórze będzie je ciężej usunąć. Najczęściej efekty dostrzegalne są już po pierwszym zabiegu. Niekiedy, gdy zmiana sięga głębszych warstw potrzeba powtórzenia zabiegu.
W zależności od zmiany, którą poddajemy usuwaniu może to być od 10 do 60 minut. Najczęściej wykonujemy serię 4 zabiegów w miesięcznym odstępie. O szczegółach jednak decyduje lekarz prowadzący.
Zabieg nie powoduje bólu. Nie wymaga również znieczulenia. W przypadku, gdy pacjent jest nadwrażliwy stosowane są maści znieczulające, dla zwiększenia komfortu. Stosowane są także specjalne głowice, które mają funkcję chłodzącą, aby uprzyjemnić cały proces.
Po zabiegu charakterystyczne jest zaczerwienienie, opuchnięcie oraz pokrzywka. Częste jest także odczuwanie ciepła, na które warto stosować żele chłodzące. Obszary poddane zabiegowi zaczynają ciemnieć, a później łuszczyć się. Objawy ustępują samoistnie.
Miesiąc przed zabiegiem: odstawić środki zawierające witaminę C, A i jej pochodne, zrezygnować z zabiegów złuszczających i odstawić środki fotouczulające. Ponadto pół roku przed zabiegiem należy odstawić retinoidy. Dwa tygodnie przed laseroterapią nie zalecane jest przeprowadzanie depilacji kremami bądź woskiem. Należy również zrezygnować z ekspozycji na słońce, nie opalać się ani nie stosować samoopalaczy.
Przestrzegać zaleceń lekarza, nakładać środki łagodzące i regenerujące, chłodzić skórę i wypijać dużo wody, nie opalać się i chronić się kremami z filtrem, unikać gorących miejsc, makijażu, wysiłku fizycznego oraz nie dopuścić do podrażnienia skóry.