Laserowe leczenie bólu wykorzystuje się np. w przypadku bólów kręgosłupa lub ostrych procesach chorobowych, czy też kontuzjach. Poradnia leczenia bólu w której można wykonać taki zabieg to idealna opcja na leczenie bólu różnego pochodzenia.
Laseroterapia doskonale odnalazła swoje szerokie zastosowanie w różnych dolegliwościach. Bogate właściwości lasera przynoszą upragnioną ulgę w kwestii problemów ze strony układu mięśniowo – szkieletowego. Skuteczność zabiegu określana jest jako wysoka. Okazuje się, że zabieg przynosi wiele korzyści – rany szybciej się goją oraz zmniejsza się ból w zakresie stawów, mięśni oraz nerwów. Laseroterapia nadaje się także do leczenia chorób reumatoidalnych, zwyrodnień stawów, rwy kulszowej, a nawet znajduje zastosowanie w dentystyce. Laser regeneruje oraz rehabilituje. Zabieg ma wiele zwolenników, ponieważ jest bezpieczny oraz szybko działa przeciwbólowo....
Dział medycyny zajmujący się redukcją bólu nazywamy analgezją. Warto zatem zasięgnąć porady medycznej, aby pomóc sobie z ciągłymi dolegliwościami. Podczas wyboru metody leczenia bierze się pod uwagę wiele czynników – w tym przeciwskazania oraz stan zdrowia pacjenta.
Wiązka światła emitowana przez laser zostaje skierowana na wybrany fragment ciała. Promieniowanie może zostać skierowane przy pomocy różnych urządzeń, które wpływają na określone działanie – punktowe, rozległe bądź precyzyjne. Laseroterapia pobudza tkanki do odnowy oraz regeneracji. Znajduje zastosowanie w zabiegach fizykoterapeutycznych – złamania, skręcenia oraz urazy. Ponadto laser stymuluje procesy likwidujące stany zapalne, minimalizuje ból, przyspiesza gojenie ran, wspomaga regenerację, leczy owrzodzenia oraz zmniejsza widoczność blizn i rozstępów. ...
Aby przeprowadzić laseroterapię potrzebna jest decyzja lekarza specjalisty. Na konsultacji określa się ilość zabiegów, czas trwania, a także moc lasera.
Nie ma żadnych szczególnych zasad, których pacjenci musza przestrzegać przed zabiegiem. Najistotniejsze jest zachowanie higieny wybranego obszaru ciała. Skóra musi być wolna od kosmetyków, makijażu oraz innych środków. Pacjenci powinni dobrać również adekwatną garderobę, która będzie ułatwiała zabieg oraz będzie utrzymywała komfort. ...
Podczas zabiegu konieczne jest noszenie specjalnych okularów ochronnych, które chronią przed uszkodzeniami wzroku. Miejsce, w którym będzie przeprowadzany zabieg powinno być wolne od innych, zbędnych urządzeń, które mogą odbijać światło lasera. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie zabiegu powinna ściśle trzymać się reguł oraz indywidualnych ustaleń w związku z danym przypadkiem.
Laseroterapia nie wymaga bezpośredniego kontaktu lekarza ze skórą pacjenta. Wszystko odbywa się bezdotykowo, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny. Wiązka lasera jest intensywna, monochromatyczna, równoległa i spójna. Podczas zabiegu pacjent nie może wykonywać żadnych ruchów. Ilość spotkań jest uwarunkowana od konkretnego przypadku, o czym decyduje lekarz. Pojedynczy zabieg zajmuje jedynie 20 minut. Czasami przeprowadza się je codzienne bądź co kilka dni. Proces leczenia bardzo często zajmuje od 6 do 15 zabiegów.
Laseroterapia stosowana jest w przypadku stanów przewlekłych, które towarzyszą przez dłuższy czas na skutek uszkodzenia nerwów lub w stanach ostrych, które pojawiają się na skutek kontaktu z czynnikiem uszkadzającym....
Lasery różnią się mocą. Każdy z nich dobierany jest indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Lekarz określa parametry podczas konsultacji lekarskiej.
Zastosowanie lasera jest szerokie. Metoda laseroterapii:
Decyzja o zabiegu jest podejmowana przez lekarza. Należy wziąć pod uwagę poniższe przeciwskazania:
Prawidłowe wykonanie zabiegu uniemożliwia wystąpienie skutków ubocznych. W przypadku nieprofesjonalnego działania lekarza istnieje możliwość niedopilnowania odpowiedniej ochrony wzroku, co może skutkować uszkodzeniem narządu wzroku. W sytuacji, gdy zabieg jest prowadzony z uwzględnieniem wszystkich środków bezpieczeństwa nie ma powodów do obaw.