+48 732 082 937 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Pniewskiego 3A, 80-246 Gdańsk Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe leczenie bólu Gdańsk cena od 50 zł

    Laserowe leczenie bólu wykorzystuje się np. w przypadku bólów kręgosłupa lub ostrych procesach chorobowych, czy też kontuzjach. Poradnia leczenia bólu w której można wykonać taki zabieg to idealna opcja na leczenie bólu różnego pochodzenia.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe leczenie bólu Gdańsk

    Laserowe leczenie bólu – co daje nam miejsce zajmujące się bólem?

    Laseroterapia doskonale odnalazła swoje szerokie zastosowanie w różnych dolegliwościach. Bogate właściwości lasera przynoszą upragnioną ulgę w kwestii problemów ze strony układu mięśniowo – szkieletowego. Skuteczność zabiegu określana jest jako wysoka. Okazuje się, że zabieg przynosi wiele korzyści – rany szybciej się goją oraz zmniejsza się ból w zakresie stawów, mięśni oraz nerwów. Laseroterapia nadaje się także do leczenia chorób reumatoidalnych, zwyrodnień stawów, rwy kulszowej, a nawet znajduje zastosowanie w dentystyce. Laser regeneruje oraz rehabilituje. Zabieg ma wiele zwolenników, ponieważ jest bezpieczny oraz szybko działa przeciwbólowo....

    Dział medycyny zajmujący się redukcją bólu nazywamy analgezją. Warto zatem zasięgnąć porady medycznej, aby pomóc sobie z ciągłymi dolegliwościami. Podczas wyboru metody leczenia bierze się pod uwagę wiele czynników – w tym przeciwskazania oraz stan zdrowia pacjenta.

    Laserowe leczenie bólu – ulga w bólu kręgosłupa

    Wiązka światła emitowana przez laser zostaje skierowana na wybrany fragment ciała. Promieniowanie może zostać skierowane przy pomocy różnych urządzeń, które wpływają na określone działanie – punktowe, rozległe bądź precyzyjne. Laseroterapia pobudza tkanki do odnowy oraz regeneracji. Znajduje zastosowanie w zabiegach fizykoterapeutycznych – złamania, skręcenia oraz urazy. Ponadto laser stymuluje procesy likwidujące stany zapalne, minimalizuje ból, przyspiesza gojenie ran, wspomaga regenerację, leczy owrzodzenia oraz zmniejsza widoczność blizn i rozstępów. ...

    Aby przeprowadzić laseroterapię potrzebna jest decyzja lekarza specjalisty. Na konsultacji określa się ilość zabiegów, czas trwania, a także moc lasera.

    Laserowe leczenie bólu – przygotowanie przed zabiegiem

    Nie ma żadnych szczególnych zasad, których pacjenci musza przestrzegać przed zabiegiem. Najistotniejsze jest zachowanie higieny wybranego obszaru ciała. Skóra musi być wolna od kosmetyków, makijażu oraz innych środków. Pacjenci powinni dobrać również adekwatną garderobę, która będzie ułatwiała zabieg oraz będzie utrzymywała komfort. ...

    Podczas zabiegu konieczne jest noszenie specjalnych okularów ochronnych, które chronią przed uszkodzeniami wzroku. Miejsce, w którym będzie przeprowadzany zabieg powinno być wolne od innych, zbędnych urządzeń, które mogą odbijać światło lasera. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie zabiegu powinna ściśle trzymać się reguł oraz indywidualnych ustaleń w związku z danym przypadkiem.

    Laserowe leczenie bólu – opis przebiegu

    Laseroterapia nie wymaga bezpośredniego kontaktu lekarza ze skórą pacjenta. Wszystko odbywa się bezdotykowo, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny. Wiązka lasera jest intensywna, monochromatyczna, równoległa i spójna. Podczas zabiegu pacjent nie może wykonywać żadnych ruchów. Ilość spotkań jest uwarunkowana od konkretnego przypadku, o czym decyduje lekarz. Pojedynczy zabieg zajmuje jedynie 20 minut. Czasami przeprowadza się je codzienne bądź co kilka dni. Proces leczenia bardzo często zajmuje od 6 do 15 zabiegów.

    Laserowe leczenie bólu – działanie lasera

    Laseroterapia stosowana jest w przypadku stanów przewlekłych, które towarzyszą przez dłuższy czas na skutek uszkodzenia nerwów lub w stanach ostrych, które pojawiają się na skutek kontaktu z czynnikiem uszkadzającym....

    Lasery różnią się mocą. Każdy z nich dobierany jest indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Lekarz określa parametry podczas konsultacji lekarskiej.

    Laserowe leczenie bólu – jaki ból kwalifikuje się do zabiegu?

    Zastosowanie lasera jest szerokie. Metoda laseroterapii:

  • Niweluje ból,
  • Redukuje stan zapalny,
  • Pobudza tkankę skórną do regeneracji i odbudowy,
  • Stosowana w rehabilitacji pozwala poradzić sobie z urazami w zakresie ortopedii – skręcenia, złamania oraz zwichnięcia,
  • Leczy: neuralgię międzyżebrową, problemy stomatologiczne, rwę kulszową, przeciążenia narządów ruchu, zwyrodnieniową chorobę stawów oraz zapalenia stawów na tle reumatoidalnym.
  • Przeciwskazania do laserowego usuwania bólu

    Decyzja o zabiegu jest podejmowana przez lekarza. Należy wziąć pod uwagę poniższe przeciwskazania:

    • Choroby nowotworowe,
    • Gruźlica,
    • Padaczka,
    • Cukrzyca,
    • Nadczynność tarczycy,
    • Infekcje,
    • Ciąża,
    • Menstruacja,
    • Krwawienia układu pokarmowego,
    • Zaburzenia związane z krzepliwością krwi,
    • Stosowanie leków fotouczulających.

    Laserowe leczenie bólu – powikłania

    Prawidłowe wykonanie zabiegu uniemożliwia wystąpienie skutków ubocznych. W przypadku nieprofesjonalnego działania lekarza istnieje możliwość niedopilnowania odpowiedniej ochrony wzroku, co może skutkować uszkodzeniem narządu wzroku. W sytuacji, gdy zabieg jest prowadzony z uwzględnieniem wszystkich środków bezpieczeństwa nie ma powodów do obaw.

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Co powoduje ból kręgosłupa? +
    Bóle kręgosłupa mogą mieć różne podłoże. Mogą się pojawiać na skutek przeciążenia wynikającego z niepoprawnego podnoszenia ciężarów bądź poprzez długotrwałe siedzenie w niepoprawnej pozycji ciała. Ponadto ból jest charakterystyczny dla zmian zwyrodnieniowych, wieku, masy ciała, aktywności fizycznej oraz przewlekłego stresu.
    3. Czy zabieg laserowego usuwania bólu wiąże się z bólem? +
    Jak sama nazwa wskazuje, zabieg jest wolny od bólu. Efekty są natychmiastowe, a cały przebieg bezpieczny.
    5. Jak ból leczony jest za pomocą lasera? +
    Laseroterapia okazuje się pomocna w fizykoterapii, ortopedii i rehabilitacji. Użycie energii pobudza tkankę biologiczną, co pozwala pozbyć się bólu, zmniejszyć czas gojenia oraz stymulować metabolizm. Wiązka lasera skierowana jest na wybrane miejsce. W ten sposób w tkance wytwarzana jest fala fotomechaniczna. Pobudzone pod skóra receptory uniemożliwiają przesyłanie sygnałów w układzie nerwowym powodując natychmiastową ulgę w bólu.
    7. Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg laserowego usuwania bólu? +
    Największą korzyścią jest efekt – długotrwały i natychmiastowy. Pacjenci mogą odstawić leki i zrezygnować z innych zabiegów. Laser jest dokładny i precyzyjny, dzięki czemu nie oddziałuje na inne zdrowe tkanki. Laserowe leczenie bólu jest w 100% bezpieczne.
    9. Jakie są wskazania do laserowego usuwania bólu? +
    Zespół bolesnego barku oraz cieśni nadgarstka, stany zapalne nadkłykci kości ramiennej, ścięgien i kaletek, zwyrodnienia stawów, minimalizowanie bólu i regeneracja nerwów oraz bóle lędźwiowo – krzyżowe oraz grzbietowe.
    2. Kiedy nie można przeprowadzić zabiegu? +
    Kiedy pacjent jest: nadwrażliwy na światło, w ciąży, w trakcie miesiączki, z chorobą nowotworową, epilepsją, infekcją grzybiczną oraz w przypadku ran otwartych.
    4. Czy zabieg jest bezpieczny? +
    Zabieg jest bezpieczny i umożliwia szybką ulgę w bólu. Laser oddziałuje korzystnie na skórę oraz przynosi korzyści w walce z wieloma schorzeniami. Laseroterapia znalazła szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach.
    6. Jak często powtarzać zabiegi? +
    Laseroterapia najczęściej obejmuje 5 – 8 zabiegów po kilkanaście minut. Między zabiegami należy zachować od 5 do 10 dni przerwy.
    8. Jak wygląda rekonwalescencja po laserowym usuwaniu bólu? +
    Nie ma konieczności rekonwalescencji, ponieważ zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych szkód. Efekty laseroterapii są długotrwałe, dzięki czemu można cieszyć się brakiem bólu przez długi czas. Ulga następuje już po pierwszej wizycie.
    10. Ile kosztuje zabieg? +
    W naszej klinice zabieg kosztuje 50 złotych.