Obrzezanie jest zabiegiem, w którym chirurg poszerza ujście otworu napletka. Nieleczona stulejka z czasem objawia się trudnościami w oddawaniu moczu, przez co rozwijają się infekcje, którym towarzyszy ból i pieczenie, moczenie nocne czy bolesna erekcja.
Przede wszystkim należy zgłosić się do specjalisty chirurga, który zdiagnozuje problem i podpowie jak dalej postępować. Niekiedy pomoże jedynie zwężenie napletka, a innym razem będzie konieczne obrzezanie bądź całkowite usunięcie. Wywiad lekarski oraz obserwacja są fundamentalne w decyzji o podjęciu się zabiegu. Podczas konsultacji będziemy mogli zadać nurtujące pytania oraz dowiemy się szczegółów na temat samej procedury. Chirurg omówi proces rekonwalescencji oraz skutki uboczne, które możemy zaobserwować po zabiegu.
Lekarz, u którego będziemy konsultowali nasz problem podpowie dokładnie jak przygotować się do zabiegu oraz o co zadbać. Przed operacją konieczne jest pozbycie się owłosienia z miejsca poddawanego zabiegowi. Aby podejść od operacji stulejki należy również zadbać o wyleczenie wszystkich stanów zapalnych, ponieważ występowanie gorączki w dniu zabiegu wyklucza możliwość przeprowadzenia operacji. Zanim lekarz podejmie się działania będzie musiał poznać wszystkie leki przyjmowane przez danego pacjenta na stałe. Wizyta wstępna pozwala także określić, czy konieczne będzie powtórzenie zabiegu, ponieważ niekiedy zachodzi taka potrzeba....
Po usunięciu stulejki pacjenci odczuwają ulgę w związku z dolegliwościami bólowymi. Ponadto możliwe jest większe zadbanie o higienę oraz uprawianie stosunków seksualnych. Podczas zabiegu chirurg może korzystać z różnorodnych narzędzi: skalpela, noża elektrycznego oraz lasera. Wszystko zależy od tego, w jakim stadium jest stulejka. Znaczenie ma także wybór, jaki dokona pacjent. Metoda laserowa jest coraz bardziej rozpowszechniana ze względu na bezinwazyjny charakter. Pacjenci cenią sobie pełne bezpieczeństwo.
Operacja stulejki polega na podłużnym nacięciu prącia wzdłuż osi prącia. Może to być jedno bądź kilka nacięć. W ten sposób poszerzany jest napletek. Po zabiegu pozostają szwy, o które przez pewien czas należy dbać. Po ich zdjęciu pacjent wraca do codzienności. Jeżeli wystąpią reakcje niepożądane, takie jak krwawienie lub opuchlizna podczas gojenia się rany, zalecamy wizytę u specjalisty.
W przypadku obrzezania zabieg w pewnym stopniu jest bardziej skomplikowany, ponieważ polega on na całkowitym usunięciu napletka. Po zabiegu może być odczuwany dyskomfort, lekki ból oraz pieczenie skóry.
Sam zabieg trwa około godziny. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe bądź w razie konieczności, gdy zabieg jest bardziej skomplikowany znieczulenie ogólne. Po zabiegu ważne jest, aby zadbać o prawidłowe gojenie się rany. W tym celu należy bezwzględnie trzymać się wszystkich zaleceń lekarza. Pacjenci powinni unikać przeciążania od razu po zabiegu, a także prowadzenia pojazdów mechanicznych, ze względu na działające znieczulenie. Po operacji ból jest naturalną sprawą. Opatrunek oraz rana nie powinny być nadmiernie moczone oraz regularnie zmieniane i odkażane. Przez 4 dni po zabiegu nie powinno się przyjmować salicylanów i alkoholu. Pracy fizycznej powinno się natomiast unikać przez następne dwa tygodnie. Do momentu, gdy lekarz nie zdejmie opatrunku trzeba zachować wstrzemięźliwość seksualną. Po tygodniu lekarz będzie chciał obejrzeć proces gojenia się rany, a następna wizyta z kolei będzie momentem zdjęcia szwów.
Istnieje kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają podejście do zabiegu.
Proces dochodzenia do siebie i pełnego zdrowia zamyka się w 4 tygodniach. W tym czasie możliwe jest odczuwanie bólu, którego można w łatwy sposób się pozbyć – lekami przeciwbólowymi przepisanymi przez lekarza prowadzącego. Stosując się do najważniejszych zasad rekonwalescencja będzie przebiegała prawidłowo. Przede wszystkim pacjenci muszą unikać przez pewien czas współżycia i masturbacji, dźwigania oraz wysiłku fizycznego. Ważne jest, aby pacjenci nie korzystali z sauny oraz basenu do 4 tygodni.
Operacja stulejki | Cena |
---|---|
Obrzezanie - usuwanie stulejki | 1200,00 zł |
Konsultacja lekarska | 100,00 zł |