Laserowe leczenie żylaków to nowoczesna i bardzo skuteczna metoda, która nie pozostawia blizn. Zabieg ten jest małoinwazyjny i całkowicie bezbolesny.
Lokalizacja żylaków najczęściej obejmuje kończyny dolne. Charakteryzują się dość specyficznym wyglądem – poskręcane, pogrubiałe oraz patologicznie zmodyfikowane odcinki żył. Pojawienie się żylaków jest spowodowane przewlekłą niewydolnością żylną. Choroba najczęściej obejmuje żyły powierzchniowe lub połączenia między żyłami powierzchniowymi, a głębokimi....
Żylaki mogą być problemem nabytym bądź wrodzonym. Duże znaczenie w rozwoju choroby mają: czynniki genetyczne, niedostateczna aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, wady postawy, ciąża, kuracja hormonalna, otyłość lub nadwaga, a także poddawanie żył wysokim temperaturom (gorące kąpiele lub częste korzystanie z sauny). Żylaki pojawiają się również jako wynik innych chorób somatycznych, na przykład zakrzepica żylna lub zapalenie żył głębokich. Zaburzenia w odpływie krwi są wynikiem jej zastoju, który powoduje rozciągnięcie się ścianek żył. Powoduje to ich odkształcenie oraz patologiczną modyfikację.
Laser działa na zasadzie emitowania fali elektromagnetycznej. Fala może mieć różną długość, dzięki czemu laser jest bardzo elastycznym i dopasowującym się do danych przypadków narzędziem pracy. Za jego pomocą można dotrzeć do różnych głębokości skóry, co wiąże się z niezwykłą precyzją i skutecznie wykonanym zabiegiem. Wykorzystywanie lasera stało się popularne nie tylko w medycynie. Jego działanie doceniają również dziedziny elektroniczne, a także technologii wojskowej.
Laserowe usuwanie żylaków jest do tej pory najlepszą i najbardziej skuteczną metodą leczenia danego schorzenia. Lekarze potwierdzają, że zabieg ten osiąga najlepsze efekty, w porównaniu do tradycyjnych metod chirurgicznych. Laseroterapia wykazuje aż 90% skuteczności w walce z żylakami.
Żylaki usuwane są poprzez wprowadzenie do światła nieprawidłowej żyły cewnik, który emituje energię świetlną, stworzoną w wyniku pracy lasera. Proces ten nazywany jest termoablacją.
Wskazania do wykonania zabiegu różnią się w zależności od płci.
Mężczyźni powinni zdecydować się na laseroterapię żylaków, gdy cierpią na: żylaki powrózka nasiennego, zakrzepicę żyły wątrobowej, pachowej i żył biodrowych oraz żylaki kończyn dolnych.
W przypadku kobiet, do zabiegu powinny skłonić: poszerzenie żył sromowych, zmiany hemoroidalne, niewydolność żyły jajnikowej, zakrzepica żył głębokich, zakrzepica żyły głównej dolnej oraz niewydolność żył powierzchniowych kończyn dolnych.
Ingerencja lasera w naczynia krwionośne jest nazywana fototermolizą selektywną. Odbywa się poprzez niszczenie struktur na skutek oddziaływania ciepła. Aby zniszczyć daną strukturę laser ustawiany jest do odpowiednich parametrów, co pozwala na uzyskanie najkorzystniejszych wyników.
Dbając o komfort naszych pacjentów zawsze stosujemy znieczulenie miejscowe, aby nie dopuścić do przykrych dolegliwości bólowych. W razie potrzeb bądź konieczności możemy zastosować również znieczulenie ogólne.
Laserowe usuwanie żylaków wiąże się z wieloma korzyściami. Warto wyróżnić poszczególne zalety:
Aktualnie laserowe usuwanie żylaków jest najbezpieczniejszą metodą leczenia żylaków. Nowoczesne i innowacyjne metody niosą ze sobą same korzyści. Zabieg wyróżnia się wysoką skutecznością i przyciąga swoim nieskomplikowanym przebiegiem mnóstwo zainteresowanych klientów. Stosując cienką oraz precyzyjną wiązkę lasera możemy liczyć na zadowalający efekt zdrowotny, jak i estetyczny. Nasza klinika dba o zachowanie wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. Aby udogodnić i uprzyjemnić każdą wizytę zapewnimy również pomoc w formie znieczulenia miejscowego.
Zabieg nie powinien być przeprowadzany w poniższych przypadkach:
Flebologia | Cena |
---|---|
Laserowe leczenie żylaków | od 3500,00 zł |
Skleroterapia żylaków | od 300,00 zł |
Konsultacja lekarska | w cenie usługi |